Alışveriş Prosedürü

Online Alışveriş Yapma Adımları :

1. Alışveriş yapmak için sitemize üye olmanız önerilir. Ancak üye olmadan da alışverişe devam edebilirsiniz. 

Üye olabilmek için "ÜYE OLUN" veya "Yeni Üyelik İçin Tıklayın" linklerini kullanabilirsiniz. Siparişinizin size sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için gerekli olan bilgiler dışında hiçbir bilgi istenmez ve kolayca üye olursunuz. 

2. Almak istediğiniz ürünleri miktarını belirledikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, ürünleri seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

3. Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.

4. Sepetinizdeki ürünleri 2 farklı şekilde alabilirsiniz :
    a.Kredi kartı ile peşin ödeme
    b.Havale/EFT ile ödeme.
Ödeme şeklini seçtikten sonra, seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra "Satın Al" butonuna tıklayın.

5. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler, net üzerinden özel ve güvenli bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır.

Sitemizde en son güvenlik sistemi olarak geliştirilen "3D Secure" kullanılmaktadır. Bu sistemde, sipariş onayınızdan sonra, Bankanız tarafından cep telefonunuza onay şifresi gönderilir ve bu şifreyi sisteme girmeniz istenir. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ve girdiğiniz cep şifre doğru ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır.

Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, siparişiniz ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta gönderilir. Satın alınan ürün, daha önce anlaşılan güvenilir bir kargo şirketi tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.

6. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

7. Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.